0086-575-87375906

Të gjitha kategoritë

Pompa bluarëse ASC-100QG / ASC-QG

Aplikimet:

Kullimi i ujërave të zeza nga rezervuari i dobësimit, rezervuari i pastrimit dhe rezervuari i ujërave të zeza në impiantin e trajtimit të ujit. Kullimi i ujërave të zeza që përmbajnë aditivë fibrozë nga fabrika e lëkurës, fabrika e ngjyrosjes dhe fabrika e përpunimit të ushqimit. Ujërat e zeza nga banesat e vetme dhe shumëfamiljare Pompimi i ujërave të zeza nga hotelet, restorantet, shkollat ​​dhe ndërtesat publike. Ujitja me ujë sipërfaqësor.

specifikimet

1. Kabllot standarde : Lloji i kabllit H10RN-F 07 m

2. Gama e temperaturës së lëngjeve: Nga 0℃ në + 40

3. Dendësia maksimale mesatare: 1100 kg/m

4.pH i mjedisit të pompuar: 5-8

5. Motori: Klasa e izolimit B, mbrojtja IP68

6. Mbrojtje e integruar termike dhe aktuale nga mbingarkesa dhe a
   kondensatori është ndezur përgjithmonë në versionin njëfazor

7. Aksesorët : Versionet njëfazore mund të pajisen me
   ose pa ndërprerës notues për funksionim automatik

Specifikimet e pjesës

1. Unaza O: Buna-N

2. Strehimi i motorit: AISI 304

3. Boshti: Bosht saldimi AISI 420

4. Grumbullim mekanik me dy anë: elastomerë Buna-N
    Ana e motorit: Karboni VS karabit silikoni
    Ana e pompës: karabit silikoni VS karabit silikoni

5.Shtytës:GG20

6.Kështjella e pompës:GG20

7. Unaza grirëse: AISI 440

8. Unaza bluarëse: AISI 440


5 teknologjitë kryesore të fengqiu

FUSHAT E APLIKIMIT te pompave fengqiu

Parametrat e Produktit

ModelTensioni, FrekuencaProdhimit të energjisëKondensatorUne jam ne010020040060080010001200
m³ / h06122436486072
ASC-100QG220 V, 50 Hz0.75kW25μfH (m)149.53ASC-200QG380 V, 50 Hz1.5kW/
H (m)1411.596.54


ASC-300QG380 V, 50 Hz2.2kW/H (m)18.51613.510.585

ASC-500QG380 V, 50 Hz3.7kW/H (m)25.523211814.511.57.54

përmasat

ModelA (mmB (mmC (mm
D (mm)

E

shkarkim

Madhësia e paketimit (mm)NW
ASC-100QG280230470-G 2"F510 240 × × 27032kg
ASC-200QG300250540118G 3"F590 320 × × 26044kg
ASC-300QG300250570118G 3"F590 320 × × 26048kg
ASC-500QG300250610118G 4"F630 320 × × 26063kg

rreth fengqiutGrupi Fengqiu prodhon kryesisht pompa, është i angazhuar në kërkime shkencore, prodhim dhe tregti, duke përfshirë tregtinë e importit dhe eksportit, kompania renditet si prodhuesi kryesor i pompave dhe është njohur si një ndërmarrje e madhe dhe e teknologjisë së lartë nga qeveria kineze. Kompania ka një institut kërkimi pompash, një qendër testimi kompjuteri dhe një strukturë CAD, ajo mund të projektojë dhe zhvillojë produkte të ndryshme pompash me mbështetjen e sistemit të cilësisë ISO9001 dhe sistemit mjedisor ISO14001. Produktet e listuara UL, CE dhe GS janë të disponueshme për siguri shtesë. Produktet cilësore shiten mirë në Kinën vendase dhe eksportohen në Evropë, Shtetet e Bashkuara, Australi, Azinë Juglindore, Amerikën e Jugut, etj. Fengqiu dëshiron të krijojë dhe të ndajë një të ardhme të lavdishme me ju duke iu përkushtuar pionierit dhe zhvillimit.

Ne do të vazhdojmë të trashëgojmë dhe çojmë përpara trashëgiminë e FENGQIU për më shumë se 30 vjet, si dhe trashëgiminë e POMPAT DHE SISTEMET CRANE për më shumë se 160 vjet. Ne jemi të përkushtuar për kërkimin dhe zhvillimin e produkteve të pompave me cilësi të lartë dhe pajisjeve të përsosura të trajtimit të ujërave të zeza për t'u shërbyer klientëve tanë në mënyrë efikase.

Zhejiang Fengqiu Pump Co, Ltd. është ndërmarrja shtylla kurrizore dhe ndërmarrja nënkryetare e industrisë së pompave të Kinës. Kompania është aktualisht njësia kryesore e hartimit të 4 standardeve kombëtare, me 4 patenta shpikjeje dhe 27 patenta modele të dobishme, duke gëzuar një reputacion të lartë në Kinë..

Fengqiu Crane ka një rrjet marketingu mbarëbotëror. Produktet e saj janë eksportuar në mbi 40 vende dhe rajone. Crane Fengqiu gjithmonë furnizon klientët e tyre produkte me cilësi të lartë dhe të besueshme.

Grupi Fengqiu kryesisht prodhon pompa, angazhohet në kërkime shkencore, prodhim dhe tregti, duke përfshirë tregtinë e importit dhe eksportit, kompania renditet si prodhuesi kryesor i pompave dhe është njohur si një ndërmarrje e madhe dhe e teknologjisë së lartë nga qeveria kineze.

Bashkëpunimi i fengqiut

Grupi Fengqiu udhëhiqet nga nevojat e klientëve dhe forcon shkëmbimet dhe bashkëpunimin e jashtëm brenda industrisë. Si një ndërmarrje prodhimi R&D, Grupi Fengqiu duhet të inovojë vazhdimisht në pajisjet e prodhimit dhe teknologjinë e kërkimit shkencor. Nëpërmjet bashkëpunimit dhe shkëmbimeve me kompani të tjera, ne do të rrisim fuqinë e kompanisë, do të arrijmë një situatë të favorshme dhe do të përmirësojmë vazhdimisht pjesën e tregut dhe kënaqësinë e klientit.

Ekselenca Prodhimi i fengqiutAktualisht, kompania ka më shumë se 200 pajisje përpunimi dhe testimi, 4 punëtori të përpunimit të metaleve për prodhimin, lyerjen dhe montimin e motorëve dhe 4 qendra testimi të saktësisë së nivelit B. Kompania ka krijuar një sistem relativisht të plotë të menaxhimit të cilësisë, duke siguruar në mënyrë efektive që kompania t'u sigurojë përdoruesve objektivat e menaxhimit të produkteve pa defekte.

Kontrolli i cilësisë së fengqiutKompania prezantoi talentet teknike dhe talentet e menaxhimit me anë të bashkëpunimit me universitetet, rekrutimit social, konkurrencës së brendshme, etj., dhe krijoi një qendër teknologjike të ndërmarrjeve në nivel provincial dhe një qendër testimi të tipit të pompës së nivelit të parë. Në vitin 2003 dhe 2016, 32 produkte të reja u certifikuan nga arritjet shkencore dhe teknologjike krahinore. Ndërmarrjet kanë aftësinë të industrializohen.

nderi i fengqiut


Kategoritë e nxehta