-0086 575 87375906-

сите категории

Пумпи од нерѓосувачки челик WQ-BS

Апликации:

Потопни пумпи со Vortex работно коло изработени од нерѓосувачки челик AISI 304, дизајнирани за валкани води кои содржат органски цврсти материи. Посебниот облик на работното коло овозможува слободно поминување на цврсти материјали со дијаметар до 50 mm. Погоден за подигање на нечисти води и празни пропусти.

спецификации

1. Кабел за напојување: Стандардниот кабел е 10м

2. Температура на течност: 104°F(40℃) континуирано

3. Мотор: Б класа на изолација, IP68 заштита

4. Еднофазен: Вграден термички заштитник

5. Додатоци: Достапен е пливачки прекинувач

Спецификации на дел

1. О-прстен: Буна-Н

2. Куќиште на мотор: AISI 304

3. Осовина: AISI 304 вратило за заварување

4. Двострана механичка заптивка: Buna-N еластомери
    Страна на моторот: Јаглерод VS силициум карбид
    Страна на пумпата: силициум карбид VS силикон карбид

5. Работно коло: AISI 304 заварување

6. Куќиште на пумпата: AISI 304

Параметри на производот

моделНапон, фреквенцијаИзлезна моќностКондензатор

Цврсти материи   

Предавање

Јас сум во050100150200250300350
m³ / h036912151821
WQ-0.75BS220 V, 50 Hz0.75kW25μf38mmH (m)119.88.5765
WQ-1.1BS220 V, 50 Hz1.1kW30μf38mmH (m)13.512119.5864.52

димензии


моделA (mmБ (мм

C

Исцедок

Големина на пакување (мм)NW
WQ-0.75BS220430G 1.5"F× × 240 270 47017kg
WQ-1.1BS220430G 1.5"F× × 240 270 47018kg