-0086 575 87375906-

сите категории

Пумпи од не'рѓосувачки челик WQ-B C

Апликации:

Потопни пумпи со Vortex работно коло изработени од нерѓосувачки челик AISI 304, дизајнирани за валкани води кои содржат органски цврсти материи. Посебниот облик на работното коло овозможува слободно поминување на цврсти материјали со дијаметар до 50 mm. Погоден за подигање на нечисти води и празни пропусти.

спецификации

1. Кабел за напојување: Стандардниот кабел е 10м

2. Температура на течност: 104°F(40℃) континуирано

3. Мотор: Б класа на изолација, IP68 заштита

4. Еднофазен: Вграден термички заштитник

5. Додатоци: Достапен е пливачки прекинувач

Спецификации на дел

1. О-прстен: Буна-Н

2. Куќиште на мотор: AISI 304

3. Осовина: AISI 304 вратило за заварување

4. Двострана механичка заптивка: Buna-N еластомери
    Страна на моторот: Јаглерод VS силициум карбид
    Страна на пумпата: силициум карбид VS силикон карбид

5. Работно коло: AISI 304 заварување

6. Куќиште на пумпата: AISI 304

Параметри на производот

моделНапон, фреквенцијаИзлезна моќностКондензатор

Цврсти материи   

Предавање

Јас сум во0100200300400500600700800
m³ / h0612182430364248
WQ-1.5B220 V, 50 Hz1.5kW30μf50mmH (m)1412.511974
WQ-2.2B380 V, 50 Hz2.2kW/50mmH (m)15.514.513.51210.58.56.54.52.2

димензии


моделA (mmБ (ммC (mmД (мм)

E

Исцедок

Големина на пакување (мм)NW
WQ-0.55B17019537076G 1.5"F180 × 240× 39014kg
WQ-0.75B17019539576G 1.5"F180× 240× 42015kg
WQ-1.1B17019539676G 1.5"F180× 240× 42016kg
WQ-1.5B190201465100G 2"F200× 240× 48019kg
WQ-2.2B190225470100G 3"F200× 240× 48021kg