-0086 575 87375906-

сите категории

Stainless Steel Pumps QX-B

Апликации:

Open impeller submersible pumps made of stainless steel AISI 304,designed for clean or slightly dirty water,the suction grid with filter allowing a free solid passage up to 10mm .They are particularly suitable to empty drain well of cellars and garages,tanks,pools and fountains.

спецификации

1. Кабел за напојување: Стандардниот кабел е 10м

2. Температура на течност: 104°F(40℃) континуирано

3. Мотор: Б класа на изолација, IP68 заштита

4. Еднофазен: Вграден термички заштитник

5. Додатоци: Достапен е пливачки прекинувач

Спецификации на дел

1. О-прстен: Буна-Н

2. Куќиште на мотор: AISI 304

3. Осовина: AISI 304 вратило за заварување

4. Двострана механичка заптивка: Buna-N еластомери
    Страна на моторот: Јаглерод VS силициум карбид
    Страна на пумпата: силициум карбид VS силикон карбид

5. Работно коло: AISI 304 заварување

6. Куќиште на пумпата: AISI 304

Параметри на производот

моделНапон, фреквенцијаИзлезна моќностКондензаторЈас сум во0100200300400500600700800
900
m³ / h061218243036424854
QDX-1.1B220 V, 50 Hz1.1kW30μfH (m)13.512.511974.5


QDX-1.5B220 V, 50 Hz1.5kW30μfH (m)13.91311.59.674.5QX-2.2B380 V, 50 Hz2.2kW/H (m)17.5171614.513.611.7974.21.8

димензии


моделA (mmБ (ммC (mm)D (mm)
E DischargeГолемина на пакување (мм)NW
QDX5-10-0.37B17019536068G 1.5"F× × 170 240 39012kg
QDX10-10-0.55B17019536068G 1.5"F× × 170 240 39013kg
QDX15-10-0.75B17019538568G 1.5"F× × 170 240 42014kg
QDX6-16-0.75B17019538568G 1.5"F× × 170 240 42014kg
QDX-1.1B17021038568G 2"F× × 170 240 42016kg
QDX-1.5B17021040568G 2"F× × 170 240 42018kg
QX-2.2B17021543580G 3"F× × 210 250 46020kg