-0086 575 87375906-

сите категории

Пумпи од нерѓосувачки челик QDX2-30-0.75BS

Апликации:

Close impeller submersible pumps made of stainless steel AISI 304,designed for clean or slightly dirty water,the suction grid with filter allowing a free solid passage up to 10mm .They are particularly suitable to empty drain well of cellars and garages,tanks,pools and fountains.

спецификации

1. Power Cable: Standard cord is 10m

2. Liquid Temperature: 104°F(40 ℃) continuous

3. Мотор: Б класа на изолација, IP68 заштита

4. Еднофазен: Вграден термички заштитник

5. Додатоци: Достапен е пливачки прекинувач

Спецификации на дел

1.О-прстен: Буна-Н

2. Куќиште на мотор: AISI 304

3.Shaft: AISI 304 welding shaft

4. Двострана механичка заптивка: Buna-N еластомери
    Страна на моторот: Јаглерод VS силициум карбид
    Страна на пумпата: Силициум карбид VS силициум карбид

5.Impeller:PPO+20% Fibre Glass

6.Pump Casing:PA66+40% Fibre Glass

Параметри на производот

моделНапон, фреквенцијаИзлезна моќностКондензаторЈас сум во01020406080
m³ / h00.61.22.43.64.8
QDX2-30-0.75BS220 V, 50 Hz0.75kW25μfH (m)333231.53130.228.5

димензии


модел

A

mm

B

mm 

C

Исцедок

пакување Големина

(Мм)

NW
QDX2-30-0.75BS185340G 1.25"F× × 185 250 35013kg