-0086 575 87375906-

сите категории

Пумпи од не'рѓосувачки челик QDX-BS B

Апликации:

Потопни пумпи со отворен работно коло од не'рѓосувачки челик AISI 304, дизајнирани за чиста или малку валкана вода, вшмукувачката решетка со филтер овозможува слободно цврсто преминување до 10 мм. и фонтани.

спецификации

1. Кабел за напојување: Стандарден кабел е 10м

2. Течна температура: 104 ° F (40 ℃) континуирана

3. Мотор: Б класа на изолација, IP68 заштита

4. Единечна фаза: Вграден термички заштитник

5. Додатоци: Пловечки прекинувач е достапен

Спецификации на делови

1. О-прстен: Буна-Н

2. Деловно домување: AISI 304

3. вратило: вратило за заварување AISI 304

4. Двостран механички заптивка: еластомери на буна-Н
Моторна страна: Јаглерод VS силикон карбид
Страна на пумпата: Силициум карбид VS Силициум карбид

5. Работно коло: Заварување AISI 304

6. Обвивка на пумпата: AISI 304

Параметри на производот

моделНапон, фреквенцијаИзлезна моќностКондензаторЈас сум во050100150200250300350
m³ / h036912151821
QDX370BS220V , 50Hz0.37kW12.5μфH (m10.58.57.264.52
QDX550BS220V , 50Hz0.55kW16μфH (m1210.298.86.24.52.5
QDX750BS220V , 50Hz0.75kW25μфH (m1411.8108.575.23
QDX1100BS220V , 50Hz1.1kW30μфH (m1613.810.210.2974.82

димензии

моделA (mmБ (мм

C

Исцедок

Големина на пакување (mmNW
QDX370BS220360G 1.5 ”× × 230 270 38015kg
QDX550BS220360G 1.5 ”× × 230 270 38016kg
QDX750BS220380G 1.5 ”× × 230 270 40017kg
QDX1100BS220
380G 1.5 ”× × 230 270 40018Kg