-0086 575 87375906-

сите категории

Пумпи од не'рѓосувачки челик QDX-BS A

Апликации:

Потопни пумпи со отворено работно коло изработени од нерѓосувачки челик AISI 304, дизајнирани за чиста или малку валкана вода, решетка за вшмукување со филтер што овозможува слободен цврст премин до 10 mm. Тие се особено погодни за празнење одводни бунари од визби и гаражи, резервоари, базени и фонтани.

спецификации

1. Кабел за напојување: Стандардниот кабел е 10м

2. Температура на течност: 104°F(40℃) континуирано

3. Мотор: Б класа на изолација, IP68 заштита

4. Еднофазен: Вграден термички заштитник

5. Додатоци: Достапен е пливачки прекинувач

Спецификации на дел

1. О-прстен: Буна-Н

2. Куќиште на мотор: AISI 304

3. Осовина: AISI 304 вратило за заварување

4. Двострана механичка заптивка: Buna-N еластомери
     Страна на моторот: Јаглерод VS силициум карбид
     Страна на пумпата: силициум карбид VS силикон карбид

5. Работно коло: AISI 304 заварување

6. Куќиште на пумпата: AISI 304

Параметри на производот

моделНапон, фреквенцијаИзлезна моќностКондензаторЈас сум во020406080100120
m³ / h01.22.43.64.867.2
QDX3-5-0.12BS220 V, 50 Hz0.12kW8μfH (m)7.56.45.54.83.32.5
QDX3-7-0.18BS220 V, 50 Hz0.18kW8μfH (m)97.56.65.84.531.5
QDX5-7-0.25BS220 V, 50 Hz0.25kW8μfH (m)119.38.57.5
64.52.5

димензии

моделA (mmБ (мм)

C

Исцедок

Големина на пакување (мм)NW
QDX3-5-0.12BS130280G 1.25"F× × 170 190 3006kg
QDX3-7-0.18BS130280G 1.25"F× × 170 190 3006kg
QDX5-7-0.25BS150290G 1.25"F× × 200 200 3407kg