0086-575-87375906

сите категории

Пумпи за песок QDX-AL / QX-AL

Апликации:

Серијата Qx се потопни пумпи отпорни на абење и идеални за пумпање вода и нечиста вода измешана со земја, цврсти материи итн. Пумпите се користат за пумпање површинска вода од градилишта, бунари, метро или тунели, за спуштање на подземната вода за наводнување, снабдување со индустриска вода, итн.

спецификации

1. Стандардни кабли:10 m H07RN-F тип на кабел

2. Опсег на температура на течноста: од 0℃ до 40

3. Макс.средна густина:1100kg/m

4.PH на пумпаниот медиум:5-8

5. Мотор: Б класа на изолација, IP68 заштита

6.Вградена термичка и струјна заштита од преоптоварување и a 

кондензаторот постојано вклучен во еднофазната верзија

7. Додатоци: Монофазни верзии може да бидат опремени со

или без пливачки прекинувачи за автоматско работење

Спецификации на дел

1. О-прстен: Буна-Н

2. Куќиште за мотори:Алуминиум

3. Осовина: AISI 420 вратило за заварување

4. Двострана механичка заптивка: Buna-N еластомери
    Страна на моторот: Јаглерод VS силициум карбид
    Страна на пумпата: силициум карбид VS силикон карбид   

5. Работно коло: PTMG или дуктилно железо

6. Обвивка на пумпата: алуминиум

5 основни технологии на fengqiu

ПОЛИВА НА ПРИМЕНА на пумпи fengqiu


Параметри на производот

моделНапон, фреквенцијаИзлезна моќностКондензаторРакување со цврсти материиЈас сум во020040060080010001200
m³ / h0122436486072
QDX25-12-1.5AL220 V, 50 Hz1.5kW35μf8mmH (m)15.51410.47


QX40-12-2.2AL380 V, 50 Hz2.2kW/8mmH (m)1615.814.613118.86
QX40-15-3AL380 V, 50 Hz3kW/8mmH (m)2120.6191611.54.2
QX40-20-3.7AL380 V, 50 Hz3.7kW/8mmH (m)272624.221.517103.5

димензии

моделA (mmБ (ммC (mm

D

Исцедок

Големина на пакување (мм)NW
QDX25-12-1.5AL230320550G 2"F× × 590 320 25035kg
QX40-12-2.2AL230330550G 3"F× × 590 320 25040kg
QX40-15-3AL230340610G 4"F× × 680 330 26048kg
QX40-20-3.7AL230340610G 4"F× × 680 330 26050kg

за фенгкиу

Групацијата Fengqiu главно произведува пумпи, се занимава со научно истражување, производство и трговија, вклучително и увозна и извозна трговија, компанијата е наведена како клучен производител на пумпи и е препознаена како големо и високотехнолошко претпријатие од кинеската влада. Компанијата има институт за истражување на пумпи, центар за компјутерско тестирање и CAD објект, може да дизајнира и развива различни пумпни производи со поддршка на системот за квалитет ISO9001 и системот за животна средина ISO14001. Производите наведени во UL, CE и GS се достапни за дополнителна сигурност. Квалитетните производи добро се продаваат во домашната Кина и се извезуваат во Европа, САД, Австралија, Југоисточна Азија, Јужна Америка итн. Фенгкиу сака да создаде и сподели славна иднина со вас посветувајќи се на пионерството и развојот.

Ќе продолжиме да го наследуваме и пренесуваме наследството на FENGQIU повеќе од 30 години, како и наследството на КРЕН ПУМПИ И СИСТЕМИ повеќе од 160 години. Ние сме посветени на истражување и развој на висококвалитетни пумпни производи и совршена опрема за третман на отпадни води за ефикасно да им служиме на нашите клиенти.

Zhejiang Fengqiu Pump Co., Ltd. е основната компанија и потпретседателското претпријатие на кинеската пумпна индустрија. Компанијата во моментов е главната единица за изготвување на 4 национални стандарди, со 4 патенти за пронајдок и 27 патенти за корисни модели, кои уживаат висока репутација во Кина.

Fengqiu Crane има светска маркетинг мрежа. Нејзините производи се извезени во над 40 земји и региони. Fengqiu Crane секогаш обезбедува висококвалитетни и сигурни производи на своите клиенти.

Fengqiu Group главно произведува пумпи, се занимава со научно истражување, производство и трговија, вклучително и увоз и извозна трговија, компанијата е наведена како клучен производител на пумпи и е препознаена како големо и високотехнолошко претпријатие од страна на кинеската влада.

Соработка на fengqiu

Fengqiu Group се води од потребите на клиентите и ја зајакнува размената и надворешната соработка во индустријата. Како производствено претпријатие за истражување и развој, Fengqiu Group треба континуирано да иновира во производствената опрема и научно-истражувачката технологија. Преку соработка и размена со други компании, ќе ја зајакнеме силата на компанијата, ќе постигнеме победничка ситуација и континуирано ќе го подобруваме уделот на пазарот и задоволството на клиентите.

Извонредност Производство на фенгкиу

Во моментов, компанијата има повеќе од 200 опрема за обработка и тестирање, 4 работилници за обработка на метали за производство на мотори, бојадисување и монтажа и 4 центри за прецизно тестирање на ниво Б. Компанијата воспостави релативно комплетен систем за управување со квалитетот, ефикасно обезбедувајќи дека компанијата им обезбедува на корисниците целите за управување со производи без дефекти.

Контрола на квалитет на fengqiu

Компанијата воведе технички таленти и менаџерски таленти преку соработка со универзитетите, социјално регрутирање, внатрешен натпревар итн., и формираше центар за технологија на претпријатие на провинција и центар за тестирање тип пумпи од прво ниво. Во 2003 и 2016 година, 32 нови производи беа сертифицирани со провинциски научни и технолошки достигнувања. Претпријатијата имаат способност да се индустријализираат

чест на фенгкиу