-0086 575 87375906-

сите категории

Пумпи за песок HS10-10-0.75

Апликации:

It is a wear resistant submersible pump and ideal for pumping water and dirty water mixed with soil , solids , etc The pumps are used to pump surface water from building sites , wells , subways or tunnels , for lowering ground water for irrigation , supply of industrial water , etc The low weight and compact design ensure convenient transport , handling , and installation

спецификации

1. Кабел за напојување: Стандардниот кабел е 10м

2. Температура на течност: 104°F(40℃) континуирано

3. Мотор: Б класа на изолација, IP68 заштита

4. Еднофазен: Вграден во термички заштитник

5. Додатоци: Достапен е пливачки прекинувач

Спецификации на дел

1. О-прстен: Буна-Н

2. Куќиште за мотори:AISI 304

3. Вратило: AISI 420

4. Двострана механичка заптивка: Buna-N еластомери
    Страна на моторот: Јаглерод VS силициум карбид
    Страна на пумпата: силициум карбид VS силикон карбид   
5. Работно коло: PTMG

6. Куќиште на пумпата: GG20

Параметри на производот

моделНапон, фреквенцијаИзлезна моќностКондензаторРакување со цврсти материиЈас сум во050100150200250300
m³ / h0369121518
HS10-10-0.75220 V, 50 Hz0.75kW25μf4mmH (m)1816.5157.39.861.5

димензии


моделA (mmБ (ммC (mm

D

Исцедок

(мм)

Големина на пакување (мм)NW
HS10-10-0.7520029043080× × 210 3100 44020kg