-0086 575 87375906-

сите категории

Grinder Pumps WQd-QG

Апликации:

Cast iron casing submersible pumps with impeller provided with grinding device. Designed for waste water with solid organic materials . The particular hydraulic shape , allowing the grinding of destroyable solid corps into very small parts ,enables to pump waste waters even in those places where a sewer system is not available . Suitable to lift dirty water and empty cesspits.

спецификации

1. Кабел за напојување: Стандардниот кабел е 10м

2. Температура на течност: 104°F(40℃) континуирано

3. Мотор: Б класа на изолација, IP68 заштита

4. Еднофазен: Вграден термички заштитник

5. Додатоци: Достапен е пливачки прекинувач

Спецификации на дел

1. О-прстен: Буна-Н

2. Motor Housing: GG20

3. Shaft: AISI 420

4. Двострана механичка заптивка: Buna-N еластомери
    Страна на моторот: Јаглерод VS силициум карбид
    Страна на пумпата: силициум карбид VS силикон карбид

5. Impeller: ZG35

6. Pump Casing: GG20

7.Shredding ring:ZG35

Параметри на производот

моделНапон, фреквенцијаИзлезна моќностКондензаторЈас сум во050100150200250300350
350350
m³ / h0369121518212121
WQd10-7-0.75QG220 V, 50 Hz0.75kW25μfH (m)108.87.86.553.5


WQd10-10-1.1QG220 V, 50 Hz1.1kW30μfH (m)1412.812111097.564.83

димензии

моделA (mmБ (ммC (mm
Д (мм

E

Исцедок

Големина на пакување (мм)NW
WQd10-7-0.75QG25023043010850× × 240 280 46029kg
WQd10-10-1.1QG25023048011050× × 220 280 52030kg