-0086 575 87375906-

сите категории

Пумпи за мелење WQ-SQG

Апликации:

Cast iron submersible pumps with multi-channel open impeller with grinding device on suction . The grinder system, consisting of a disk bearing concentric holes with a sharp edge and a triangular cutter of high chrome steel . This series of submersible pumps , particularly suitable to liquids containing long fibres or filaments or solid destroyable bodied even of big sizes , is mostly used for the treatment of biological liquids and waters of civil origin.

спецификации

1. Кабел за напојување: Стандардниот кабел е 10м

2. Температура на течност: 104°F(40℃) континуирано

3. Мотор: Б класа на изолација, IP68 заштита

4. Еднофазен: Вграден термички заштитник

5. Додатоци: Достапен е пливачки прекинувач


Спецификации на дел

1. О-прстен: Буна-Н

2. Куќиште на мотор: GG20

3. Вратило: AISI 420

4. Двострана механичка заптивка: Buna-N еластомери
    Страна на моторот: Јаглерод VS силициум карбид
    Страна на пумпата: силициум карбид VS силикон карбид

5. Impeller: GG20

6. Куќиште на пумпата: GG20

7. Shredding ring: AISI 440

8.Grinding ring:AISI 440


Параметри на производот

моделНапон, фреквенцијаИзлезна моќностКондензаторЈас сум во04080120160200
m³ / h02.44.87.29.612
WQ750SQG220 V, 50 Hz0.75kW25μfH (m)18.51613.5102.5
WQ1100SQG220 V, 50 Hz1.1kW30μfH (m)2017.515.513.5105
WQ1500SQG220 V, 50 Hz1.5kW30μfH (m)23.520.518.515.5122
WQ2200SQG380 V, 50 Hz2.2kW/H (m)30282522182

димензии

моделA (mmБ (ммC (mm
D DischargeГолемина на пакување (мм)NW
WQ750SQG230280430G 2"F× × 240 280 45029kg
WQ1100SQG230280450G 2"F× × 240 290 47030kg
WQ1500SQG240310550G 2"F× × 250 320 57036kg
WQ2200SQG240310550G 2"F× × 250 320 57038kg