-0086 575 87375906-

сите категории

Пумпи за одводнување QX

Апликации:

Затворете ги потопните пумпи со работно коло со куќиште од леано железо и моторна обвивка од нерѓосувачки челик AlSI 304, дизајнирани за чиста или малку валкана вода, вшмукувачката мрежа со филтер што овозможува цврст премин до 5 mm. Тие можат да се користат дури и за подигнување на истекување, метеоритски и испуштачки води. Тие се особено погодни за празнење на одводни бунари од визби и гаражи, резервоари, базени и фонтани

спецификации

1. Кабел за напојување: Стандардниот кабел е 10м

2. Температура на течност: 104°F(40℃) континуирано

3. Мотор: Б класа на изолација, IP68 заштита

4. Еднофазен: Вграден во термички заштитник

5. Додатоци: Достапен е пливачки прекинувач


Спецификации на дел

1. О-прстен: Буна-Н

2. Куќиште за мотори:AISI 304

3. Осовина: AISI 420 вратило за заварување

4. Двострана механичка заптивка: Buna-N еластомери
    Страна на моторот: Јаглерод VS силициум карбид
    Страна на пумпата: силициум карбид VS силикон карбид   

5. Работно коло:GG20

6. Куќиште на пумпата: GG20

Параметри на производот

моделНапон, фреквенцијаИзлезна моќностКондензаторЈас сум во0100200300400500600
m³ / h061218243036
QDX1500F220 V, 50 Hz1.5kW30μfH (m)222018.515.5127
QX2200F380 V, 50 Hz2.2kW/H (m)27252320.51712.56

димензии

моделA (mmБ (ммC (mm

D

Исцедок

Големина на пакување (мм)NW
QDX250F170210340G 1.5"F× × 150 210 3609kg
QDX450F170250405G 2"F× × 190 260 45018kg
QDX750F170250405G 2"F× × 190 260 45019kg
QDX1100F170250425G 2"F× × 190 260 45020kg
QDX1500F200265470G 2"F× × 210 260 50025kg
QX2200F200265488G 2"F× × 210 260 50028kg