-0086 575 87375906-

сите категории

Drainage Pumps QDX-HF

Апликации:

Затворете ги потопните пумпи со работно коло со куќиште од леано железо и моторна обвивка од нерѓосувачки челик AlS 304, дизајнирани за чиста или малку валкана вода, вшмукувачката мрежа со филтер што овозможува цврст премин до 5 mm. Тие можат да се користат дури и за подигнување на истекување, метеоритски и испуштачки води. Тие се особено погодни за празнење на одводни бунари од визби и гаражи, резервоари, базени и фонтани

спецификации

1. Кабел за напојување: Стандардниот кабел е 10м

2. Температура на течност: 104°F(40℃) континуирано

3. Мотор: Б класа на изолација, IP68 заштита

4. Еднофазен: Вграден во термички заштитник

5. Додатоци: Достапен е пливачки прекинувач


Спецификации на дел

1. О-прстен: Буна-Н

2. Куќиште за мотори:AISI 304

3. Осовина: AISI 420 вратило за заварување

4. Двострана механичка заптивка: Buna-N еластомери
    Страна на моторот: Јаглерод VS силициум карбид
    Страна на пумпата: силициум карбид VS силикон карбид   

5. Impeller:PPO+20% Fibre Glass

6. Куќиште на пумпата: GG20

Параметри на производот

моделНапон, фреквенцијаИзлезна моќностКондензаторЈас сум во020406080100120140
160
m³ / h01.22.43.64.867.28.49.6
QDX450HF220 V, 50 Hz0.37kW12.5μfH (m)232119.517.514.511.53

QDX750HF220 V, 50 Hz0.75kW20μfH (m)2826.525.524.2221915

QDX1100HF220 V, 50 Hz1.1kW30μfH (m)34323129.527.524.621.517.513.5

димензии

моделA (mmБ (ммC (mm

D

Исцедок

Големина на пакување (мм)NW
QDX450HF185260420G 1"F× × 190 260 44018kg
QDX750HF185260420G 1"F× × 190 260 44019kg
QDX1100HF185260435G 1"F× × 190 260 45020kg