-0086 575 87375906-

сите категории

Дренажни пумпи QDX-F

Апликации:

Затворете ги потопните пумпи на работното коло со обвивка од леано железо и не'рѓосувачки челик моторната обвивка AlSI 304, наменета за чиста или малку валкана вода, решетката за вшмукување со филтер што овозможува цврст премин до 5мм. Тие можат да се користат дури и за подигање на водите од истекување, метеоритични и празнења. Тие се особено погодни за празнење на бунар од канаби и гаражи, резервоари, базени и фонтани

спецификации

1. Кабел за напојување: Стандарден кабел е 10м

2. Течна температура: 104 ° F (40 ℃) континуирана

3. Мотор: Б класа на изолација, IP68 заштита

4.Single фаза: Вграден термички заштитник

5. Аксесоари: Пловечки прекинувач е достапен


Спецификации на делови

1. О-прстен: Буна-Н

2. Моторно домување:AISI 304

3. вратило: вратило за заварување AISI 420

4. Двостран механички заптивка: еластомери на буна-Н
Моторна страна: Јаглерод VS силикон карбид
Страна на пумпата: Силициум карбид VS Силициум карбид

5. Работно коло: GG20

6. Обвивка за пумпа: GG20

Параметри на производот

модел Напон, фреквенција Излезна моќност Кондензатор Јас сум во 0 50 100 150 200 250 300 350
400 450
m³ / h 0 3 6 9 12 15 18 21 24 27
QDX250F 220V , 50Hz 0.25kW 8μф H (m 10 9.2 7.5 4.8

QDX450F 220V , 50Hz 0.37kW 12.5μф H (m 11.5 10.5 10 9 7.8 6 4


QDX750F 220V , 50Hz 0.75kW 25μф H (m 15 14.2 13.5 12.5 11 9.8 7.8 5.5 3
QDX1100F 220V , 50Hz 1.1kW 30μф H (m 19 18 17 16.2 15.2 13.8 12 9.8 7.8 5

димензии

модел A (mm Б (мм C (mm

D

Исцедок

Големина на пакување (mm NW
QDX250F 170 210 340 G 1.5 ” × × 150 210 360 9kg
QDX450F 170 250 405 G 2 ” × × 190 260 450 18kg
QDX750F 170 250 405 G 2 ” × × 190 260 450 19kg
QDX1100F 170 250 425 G 2 ” × × 190 260 450 20kg
QDX1500F 200 265 470 G 2 ” × × 210 260 500 25kg
QX2200F 200 265 488 G 2 ” × × 210 260 500 28kg