-0086 575 87375906-

сите категории

Дренажни пумпи ASQ-T

Апликации:

Затворете ги потопните пумпи на работното коло со обвивка од леано железо и не'рѓосувачки челик АЛС 304 моторна обвивка, наменета за чиста или малку валкана вода, решетката за вшмукување со филтер овозможува цврст премин до 5 мм. Тие можат да се користат дури и за подигнување на водите од септирање, метеоритични и празнења. Тие се особено погодни за празнење на бунар од канаби и гаражи, резервоари, базени и фонтани

спецификации

1. Кабел за напојување: Стандарден кабел е 10м

2. Течна температура: 104 ° F (40 ℃) континуирана

3. Мотор: Б класа на изолација, IP68 заштита

4.Single фаза: Вграден термички заштитник

5. Аксесоари: Пловечки прекинувач е достапен


Спецификации на делови

1. О-прстен: Буна-Н

2. Моторно домување:AISI 304

3. вратило: AISI 420

4. Двостран механички заптивка: еластомери на буна-Н
Моторна страна: Јаглерод VS силикон карбид
Страна на пумпата: Силициум карбид VS Силициум карбид

5. Коло:GG20

6. Обвивка за пумпа: GG20

Параметри на производот

модел Напон, фреквенција Излезна моќност Кондензатор Јас сум во 0 100 200 400 600 800 1000 1200
m³ / h 0 6 12 24 36 48 60 72
ASQ-200M 220V , 50Hz 1.5kW 35μф H (m 15 14.2 13.8 12.8 10.5 8 5.5
ASQ-200T 380V , 50Hz 1.5kW / H (m 15 14.2 13.8 12.8 10.5 8 5.5
ASQ-300T 380V , 50Hz 2.2kW / H (m 20 19.3 19 17.2 14.8 11.5 7.5 3
ASQ-500T 380V , 50Hz 3.7kW / H (m 24 23.3 23 21.8 19 16 12 7

димензии

модел A (mm Б (мм C (mm

D

Исцедок

(мм)

Големина на пакување (mm NW
ASQ-200M 240 340 550 85 × × 250 350 600 38kg
ASQ-200T 240 340 550 85 × × 250 350 570 38kg
ASQ-300T 240 340 580 85 × × 250 350 600 40kg
ASQ-500T 240 340 620 85 × × 250 350 640 55kg