0086-575-87375906

сите категории

Пумпи за отпадни води VSP

Апликации:

Submersible pumps with vortex impeller , hydraulic parts of cast iron and stainless steel AlSI 304 motor shell , designed for waste water with solid organic materials . The particular shape of the impeller allows a solid passage up to 50mm,depending on the model .They are suitable to lift dirty water including draining flooding in confined areas such as basements and garages , pumping domestic waste from homes , commercial premises or farms and removing waste water from process plants , factories , building sites or mines, etc.

спецификации

1. Кабел за напојување: Стандардниот кабел е 10м

       VSP180F:5m

2. Температура на течност: 104°F(40℃) континуирано

3. Мотор: Б класа на изолација, IP68 заштита

4. Еднофазен: Вграден термички заштитник

5. Додатоци: Достапен е пливачки прекинувач

Спецификации на дел

1. О-прстен: Буна-Н

2. Куќиште на мотор: AISI 304

3. Shaft: AISI 420  welding shaft

4. Двострана механичка заптивка: Buna-N еластомери
    Страна на моторот: Јаглерод VS силициум карбид
    Страна на пумпата: силициум карбид VS силикон карбид

5. Impeller: GG20

       VSP180F:PPO+20% Fibre Glass

6. Куќиште на пумпата: GG20


5 основни технологии на fengqiu

ПОЛИВА НА ПРИМЕНА на пумпи fengqiu

Параметри на производот

моделНапон, фреквенцијаИзлезна моќностКондензатор

Цврсти материи

Предавање

Јас сум во050100150200250300350400450
m³ / h0369121518212427
VSP180F220 V, 50 Hz0.18kW8μf19mmH (m)75.84.5
VSP250F220 V, 50 Hz0.25kW8μf28mmH (m)76.253.51.5
VSP370F220 V, 50 Hz0.37kW8μf28mmH (m)875.53.82
VSP450F220 V, 50 Hz0.37kW12.5μf38mmH (m)97.876.25.54.53.2
VSP750F220 V, 50 Hz0.75kW25μf38mmH (m)121110.59.88.87.86.85.53.8
VSP1100F220 V, 50 Hz1.1kW30μf50mmH (m)1312.211.510.59.58.87.86.55.54

моделVoltage,
фреквенција
излез
Моќ
КондензаторЦврсти материи
Ракување
Јас сум во0100200300400500600
m³ / h061218243036
VSP1500F220 V, 50 Hz1.5kW30μf50mmH
(M)
15141311.59.573
VSP2200F380 V, 50 Hz2.2kW/50mm16151412.510.88.54.5


димензии

моделA
mm
B
mm
C
mm
E
Исцедок
Големина на пакување
(мм)
NW
VSP180F130170340G 1.25"F× × 170 180 3608kg
VSP250F130170340G 1.25"F× × 170 180 36010kg
VSP370F130170340G 1.25"F× × 170 180 36010kg
VSP450F195265445G 2"F× × 210 280 47018Kg
VSP750F300265445G 2"F× × 210 280 47021Kg
VSP1100F195265478G 2"F× × 210 280 49023Kg
VSP1500F195265515G 2"F× × 210 280 54027Kg
VSP2200F195265535G 2"F× × 210 280 54029Kg


за фенгкиу

Групацијата Fengqiu главно произведува пумпи, се занимава со научно истражување, производство и трговија, вклучително и увозна и извозна трговија, компанијата е наведена како клучен производител на пумпи и е препознаена како големо и високотехнолошко претпријатие од кинеската влада. Компанијата има институт за истражување на пумпи, центар за компјутерско тестирање и CAD објект, може да дизајнира и развива различни пумпни производи со поддршка на системот за квалитет ISO9001 и системот за животна средина ISO14001. Производите наведени во UL, CE и GS се достапни за дополнителна сигурност. Квалитетните производи добро се продаваат во домашната Кина и се извезуваат во Европа, САД, Австралија, Југоисточна Азија, Јужна Америка итн. Фенгкиу сака да создаде и сподели славна иднина со вас посветувајќи се на пионерството и развојот.

Ќе продолжиме да го наследуваме и пренесуваме наследството на FENGQIU повеќе од 30 години, како и наследството на КРЕН ПУМПИ И СИСТЕМИ повеќе од 160 години. Ние сме посветени на истражување и развој на висококвалитетни пумпни производи и совршена опрема за третман на отпадни води за ефикасно да им служиме на нашите клиенти.

Zhejiang Fengqiu Pump Co., Ltd. е основната компанија и потпретседателското претпријатие на кинеската пумпна индустрија. Компанијата во моментов е главната единица за изготвување на 4 национални стандарди, со 4 патенти за пронајдок и 27 патенти за корисни модели, кои уживаат висока репутација во Кина.

Fengqiu Crane има светска маркетинг мрежа. Нејзините производи се извезени во над 40 земји и региони. Fengqiu Crane секогаш обезбедува висококвалитетни и сигурни производи на своите клиенти.

Fengqiu Group главно произведува пумпи, се занимава со научно истражување, производство и трговија, вклучително и увозна и извозна трговија, компанијата е наведена како клучен производител на пумпи и е препознаена како големо и високотехнолошки претпријатие од страна на кинеската влада.

Соработка на fengqiu

Fengqiu Group се води од потребите на клиентите и ја зајакнува размената и надворешната соработка во индустријата. Како производствено претпријатие за истражување и развој, Fengqiu Group треба континуирано да иновира во производствената опрема и научно-истражувачката технологија. Преку соработка и размена со други компании, ќе ја зајакнеме силата на компанијата, ќе постигнеме победничка ситуација и континуирано ќе го подобруваме уделот на пазарот и задоволството на клиентите.

Извонредност Производство на фенгкиу

Во моментов, компанијата има повеќе од 200 опрема за обработка и тестирање, 4 работилници за обработка на метали за производство на мотори, бојадисување и монтажа и 4 центри за прецизно тестирање на ниво Б. Компанијата воспостави релативно комплетен систем за управување со квалитетот, ефикасно обезбедувајќи дека компанијата им обезбедува на корисниците целите за управување со производи без дефекти.

Контрола на квалитет на fengqiu

Компанијата воведе технички таленти и менаџерски таленти преку соработка со универзитетите, социјално регрутирање, внатрешен натпревар итн., и формираше технолошки центар за претпријатие на провинциско ниво и центар за тестирање тип на пумпи од прво ниво. Во 2003 и 2016 година, 32 нови производи беа сертифицирани со провинциски научни и технолошки достигнувања. Претпријатијата имаат способност да се индустријализираат.

чест на фенгкиу

Жешки категории