-0086 575 87375906-

сите категории

Пумпи за отпадни води CFQ

Апликации:

Non-clogging submersible sewage pumps , oil-filled motor , for installation in small lift stations , drainage systems or raw water applications . Made specially for: Homes and farms Mobile home parks and motels Schools and hospitals Municipal package systems Industrial treatment systems Dewatering applications

спецификации

1. Кабел за напојување: Стандардниот кабел е 10м

2. Температура на течност: 104°F(40℃) континуирано

3. Мотор: Б класа на изолација, IP68 заштита

4. Еднофазен: Вграден термички заштитник

5. Додатоци: Достапен е пливачки прекинувач

Спецификации на дел

1. О-прстен: Буна-Н

2. Куќиште на мотор: GG20

3. Вратило: AISI 420

4. Двострана механичка заптивка: Buna-N еластомери
     Страна на моторот: Јаглерод VS силициум карбид
     Страна на пумпата: силициум карбид VS силикон карбид

5. Работно коло:GG20

6. Куќиште на пумпата: GG20

Параметри на производот

моделHPVoltPH/Hz

RPM

ПОЛНО ТОВАРУВАЊЕ

АМПС

ЗАКЛУЧЕН РОТОР

АМПС

КОРД

ГОЛЕМИНА

КОРД

ГОЛЕМИНА

NW

CFQ2200V33803 / 5026806.5404 × 1.5 + 2 0.5HO7RN-F42kg
CFQ220033803 / 5026806.5404 × 1.5 + 2 0.5HO7RN-F42kg

димензии