-0086 575 87375906-

сите категории

Пумпи за отпадни води ASC

Апликации:

Submersible pumps with vortex impeller , hydraulic parts of cast iron and stainless steel AlSI 304 motor shell , designed for waste water with solid organic materials . The particular shape of the impeller allows a solid passage up to 50mm,depending on the model . They are suitable to lift dirty water including draining flooding in confined areas such as basements and garages , pumping domestic waste from homes , commercial premises or farms and removing waste water from process plants , factories , building sites or mines, etc.

спецификации

1. Кабел за напојување: Стандардниот кабел е 10м

2. Температура на течност: 104°F(40℃) континуирано

3. Мотор: Б класа на изолација, IP68 заштита

4.Еднофазен: Вграден термички заштитник

5. Додатоци: Достапен е пливачки прекинувач

Спецификации на дел

1.О-прстен: Буна-Н

2.Motor Housing: AISI 304

3. Осовина: AISI 420

4.Двострана механичка заптивка: Buna-N еластомери
    Страна на моторот: Јаглерод VS силициум карбид
    Страна на пумпата: силициум карбид VS силикон карбид

5.Коро: GG20

6. Куќиште на пумпата: GG20

Параметри на производот

моделНапон, фреквенцијаИзлезна моќностКондензатор

Цврсти материи

 Ракување

Јас сум во0200400600800100012001400
m³ / h012243648607284
ASC-200M220 V, 50 Hz1.5kW35μf50mm

H (m)

1612.59.55.52
ASC-200T380 V, 50 Hz1.5kW/50mmH (m)1612.59.55.52
ASC-300T380 V, 50 Hz2.2kW/50mmH (m)2016.81410.87.53.5
ASC-500T380 V, 50 Hz3.7kW/50mmH (m)2017.515.513.511.59.574.5

димензии

моделА (мм)Б (мм)C (мм)D ( mm )E ( mm )
F ( mm )

G Discharge

(Мм)

Големина на пакување (мм)NW
ASC-200M2803005609015010265× × 320 390 58044kg
ASC-200T2803005309015010265× × 320 390 55044kg
ASC-300T2803005509015010265× × 320 390 55046kg
ASC-500T305250615105180080× × 260 430 62061Kg