-0086 575 87375906-

сите категории

Пумпи за отпадни води 80WQ

Апликации:

Потопни пумпи за отпадна вода што не се затнуваат, мотор наполнет со масло, за инсталација во мали станици за подигнување, системи за одводнување или апликации за сирова вода. Направено специјално за: Домови и фарми Паркови и мотели за мобилни домови Училишта и болници Општински системи за пакети Индустриски системи за третман Апликации за одводнување

спецификации

1. Кабел за напојување: Стандардниот кабел е 10м

2. Температура на течност: 104°F(40℃) континуирано

3. Мотор: Б класа на изолација, IP68 заштита

4. Еднофазен: Вграден термички заштитник

5. Додатоци: Достапен е пливачки прекинувач

Спецификации на дел

1. О-прстен: Буна-Н

2. Куќиште на мотор: GG20

3. Вратило: AISI 420

4. Двострана механичка заптивка: Buna-N еластомери
     Страна на моторот: Јаглерод VS силициум карбид
     Страна на пумпата: силициум карбид VS силикон карбид

5. Работно коло:GG20

6. Куќиште на пумпата: GG20

Параметри на производот

моделНапон, фреквенцијаИзлезна моќностКондензатор

Цврсти материи

 Ракување

Јас сум во01002004006008001000
m³ / h061224364860
80WQ0.37-4P220 V, 50 Hz0.37kW16μf50mm

H (m)

54.84.33.42
80WQ0.55-4P220 V, 50 Hz0.55kW20μf50mmH (m)7.56.86.25.222.9
80WQ0.75-4P220 V, 50 Hz0.75kW25μf50mmH (m)987.36.55.24
80WQ01.1-4P220 V, 50 Hz1.1kW30μf50mmH (m)9.58.88.37.26.253.5
80WQ1.5-4P220 V, 50 Hz1.5kW/50mmH (m)10.59.798.275.74.5
80WQ2.2-4P380 V, 50 Hz2.2kW/50mmH (m)11.510.910.39.28.26.85

димензии

моделA (mm)Б (мм)C (мм)

D

Испуштање

Големина на пакување (мм)NW
80WQ0.37-4P300340480G 3"F× × 320 350 60040kg
80WQ0.55-4P300340480G 3"F× × 320 350 60041kg
80WQ0.75-4P300340480G 3"F× × 320 350 60041kg
80WQ01.1-4P300340480G 3"F× × 320 350 60043kg
80WQ1.5-4P300340480G 3"F× × 320 350 60043kg
80WQ2.2-4P300340480G 3"F× × 320 350 60046kg