-0086 575 87375906-

сите категории

Пумпи за отпадни води 50WQ

Апликации:

Потопни пумпи за отпадна вода што не се затнуваат, мотор наполнет со масло, за инсталација во мали станици за подигнување, системи за одводнување или апликации за сирова вода. Направено специјално за: Домови и фарми. Мобилни домови паркови и мотели. Училишта и болници. Општински пакет системи. Индустриски системи за третман. Апликации за одводнување.

спецификации

1.Power Cable: Standard cord is 10m

2.Liquid Temperature: 104°F(40℃) continuous

3.Motor: B insulation class, IP68 protection

4.Single Phase: Built in thermal protector

5.Accessories: Float switch is available

Спецификации на дел

1.О-прстен: Буна-Н

2.Motor Housing: GG20

3. Осовина: AISI 420

4.Double-sided Mechanical Seal: Buna-N elastomers
    Страна на моторот: Јаглерод VS силициум карбид
    Страна на пумпата: силициум карбид VS силикон карбид

5.Impeller: GG20

6.Pump Casing: GG20

Параметри на производот

моделНапон, фреквенцијаИзлезна моќностКондензатор

Цврсти материи

 Ракување

Јас сум во050100150200250300350400
450
m³ / h0369121518212427
50WQ0.37-2P220 V, 50 Hz0.37kW16μf38mm

H (m)

54.84.64.44.13.63
50WQ0.55-2P220 V, 50 Hz0.55kW25μf38mmH (m)76.86.66.465.654.33.5
50WQ0.75-2P220 V, 50 Hz0.75kW25μf38mmH (m)7.57.376.86.56.25.654.32.8

моделНапон, фреквенцијаИзлезна моќностКондензатор

Цврсти материи

 Ракување

Јас сум во050100150200250300350400
450
m³ / h0369121518212427
50WQP0.37-4P220 V, 50 Hz0.37kW16μf38mm

H (m)

5.55.254.64.243.83.43
50WQP0.55-4P220 V, 50 Hz0.55kW20μf38mmH (m)6.55.75.55.24.94.74.54.23.6
50WQP0.75-4P220 V, 50 Hz0.75kW20μf38mmH (m)76.265.85.45.254.84.23.2

димензии

моделМмБ (мм)C ( mm )

D

Испуштање

Големина на пакување (мм)NW
50WQ0.37-2P190280430G 2"F× × 220 310 47020kg
50WQ0.55-2P190280430G 2"F× × 220 310 47022kg
50WQ0.75-2P190280430G 2"F× × 220 310 47025kg
50WQP0.37-4P210300430G 2"F× × 220 310 47024kg
50WQP0.55-4P210300430G 2"F× × 220 310 47024kg
50WQP0.75-4P210300430G 2"F× × 220 310 47027kg