-0086 575 87375906-

сите категории

Пумпи за отпадни води 100WQ

Апликации:

Non-clogging submersible sewage pumps , oil-filled motor , for installation in small lift stations , drainage systems or raw water applications . Made specially for: Homes and farms. Mobile home parks and motels. Schools and hospitals. Municipal package systems. Industrial treatment systems. Dewatering applications.

спецификации

1. Кабел за напојување: Стандардниот кабел е 10м

2. Температура на течност: 104°F(40℃) континуирано

3. Мотор: Б класа на изолација, IP68 заштита

Спецификации на дел

1. О-прстен: Буна-Н

2. Motor Housing:GG20

3. Вратило: AISI 420

4. Двострана механичка заптивка: Buna-N еластомери
    Страна на моторот: Јаглерод VS силициум карбид
    Страна на пумпата: силициум карбид VS силикон карбид   
    Single-sided Mechanical Seal:Buna-N elastomers
    Silicon Carbide VS Silicon Carbide

5. Impeller:GG20

6. Куќиште на пумпата: GG20

Параметри на производот

моделНапон, фреквенцијаИзлезна моќностКондензаторРакување со цврсти материиЈас сум во0200400600800100012001400
m³ / h012243648607284
100WQ1.5-4P380 V, 50 Hz1.5kW/45mmH (m)109.28.57.35.83.82.2
100WQ2.2-4P380 V, 50 Hz2.2kW/45mmH (m)12.511.210.39.586.54.52.8
100WQ3.7-4P380 V, 50 Hz3.7kW/45mmH (m)13.512.211.711109.285.5

димензии


моделA (mmБ (ммC (mm

D

Исцедок

Големина на пакување (мм)NW
100WQ1.5-4P450470630G 4"F× × 460 470 64065kg
100WQ2.2-4P450470630G 4"F× × 460 470 64075kg
100WQ3.7-4P450470630G 4"F× × 460 470 64088kg